טיול אופניים בצפון

אחת האטרקציות הפופולאריות ביותר בכל הקשור לטיולים בצפון, היא כמובן טיולי האופניים הרבים שניתן לעשות שם. נכון, מקומות נוספים בארץ מאפשרים טיולי אופניים, אך הטבע, הנוף, מזג האוויר והשטחים העצומים, הופכים את חווית טיולי האופניים בצפון, למשהו בלתי נשכח, שאפשר לבצע כיחידים, כזוגות, כמשפחות וכמובן גם לקבוצות חברים רבות, שרוצות לשבור שגרה וליהנות יחדיו מטיול אופניים מהנה. בין אם אתם מגיעים לאזור ליום אחד של פינוק, או מתארחים בצפון כחופשת סופ"ש, טיולי אופניים הם אטרקציה מומלצת מאוד.

אם כן, בצפון אפשר למצוא מספר גדול של מסלולים לרכיבת אופניים, כאשר ניתן להתאים כל מסלול לדרגת הקושי של המשתתפים.

אם אתם כבר רוכבים ותיקים, שרוכבים קילומטרים, מכירים את האופניים ושולטים בהם בקלות, לא מתרגשים ממסלולים סבוכים ומקצוענים אמיתיים בתחום, תוכלו לבחור מסלול אקסטרים שינסה לאתגר אתכם. מצד שני, אם אתם עושים את החוויה פעם ראשונה, אתם יודעים לרכב על אופניים, אבל עוד לא התנסיתם במסלול שטח, מומלץ לבחור במסלול קליל יותר יחסית, על מנת שתוכלו ללמוד ולהכיר את הרעיון.

טיולי אופניים כן נועדו להוציא ממכם אנרגיות, אבל החוויה צריכה להיות מהנה ולא לתת תחושה של עונש. לכן בחירת המסלול היא קריטית ביותר לרוכבים, וחשוב לבחור מסלול שאמנם יאתגר אתכם, אך גם יתאים ליכולות שלכם. זכרו, טיולי אופניים הם לא דבר שעושים פעם אחת וזהו, זאת אטרקציה שניתן לחזור עליה פעמים רבות, במסלולים שונים, ובאופן טבעי, ניתן גם להשתפר עם הזמן.

מסלולים פופולאריים שרוכבים רבים נוהגים להגיע אליהם הם:

שביל ריש לקיש– מפנק את הרוכבים בנוף גליל עוצר נשימה, פריחה יפיפה וטיול בין עתיקות ישנות.

שביל אלון הגליל– השביל מתאים לרוכבים ברמה בינונית, כאלה שיודעים לרכב בשטח מצד אחד, אך לא מעוניינים לסיים את המסלול עם הלשון בחוץ, מצד שני. באלון הגליל הרוכבים נהנים מנופים מיוערים.

אגמון החולה– מסלול אופניים יחסית קל, אך מאפשר רכיבה לזמן ארוך, התבוננות בנוף ובאטרקציות השונות שיש על הדרך.

שביל סובב כינרת– מסלול לא פשוט, הנפרס על פני 142 ק"מ. במהלך הרכיבה במסלול תקיפו את ימת הכינרת ותיהנו מהאתרים המרכזיים באזור. הוא מכיל אתרי מים רבים, ככה שבמהלך הרכיבה, אפשר לעשות אתנחתא קצרה להתרענן ולהמשיך ברכיבה.

אם מסלול בגולן מעניין אתכם, טיול האופניים בבקעת בית ציידא, יכול להיות המסלול עבורכם. מדובר במסלול של 18 ק"מ, ומתאים לילדים מגיל 7. המסלול עצמו מוגדר קל וטומן בחובו נופים מדהימים, וצמחייה מקסימה.

וזה רק על קצה המזלג. כפי שאתם יכולים להבין, הצפון שופע במסלולי אופניים, המתאימים לטיולים בכל דרגות הקושי השונות. אנחנו ברשת תיירות נשמח לעזור לכם לבחור את המסלול הנכון עבורכם, נכוון אתכם ונלווה אתכם במשך הטיול. לאחר שנבין את אופי הטיול, חברי הקבוצה, רמת היכולת שלכם והרצון של חברי הקבוצה, תוכלו, בעזרת הידע הרב והניסיון שלנו בתחום, ליהנות ממסלול אידיאלי עבורכם ועבור הקבוצה, ואנו נבצע את כל התיאומים השונים עבורכם. הכינו את הקסדות, לבשו בגדים נוחים והתחילו לדווש.